Wyszukiwarka KtoMaLek.pl to strona, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie dostępności szukanego leku w pobliskich aptekach oraz jego rezerwacji. 


KtoMaLek.pl to obecnie największa wyszukiwarka leków w Polsce. Z serwisem współpracuje ponad 10000 aptek. Wyszukiwarka umożliwia użytkownikom błyskawiczne znalezienie potrzebnego leku w najbliższej aptece stacjonarnej. Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci nie muszą poświęcać wielu godzin na krążenie po aptekach i stanie w długich kolejkach. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane pacjentom zmagającym się z chorobami przewlekłymi oraz stosującym leki o ograniczonej dostępności, w tym również leki dla cukrzyków.

KtoMaLek.pl – jak to działa?

Wystarczy podać nazwę miejscowości lub udostępnić swoją lokalizację, a następnie wpisać nazwę leku, by system wygenerował listę najbliższych aptek posiadających poszukiwany produkt.

Po znalezieniu leku użytkownik może go zarezerwować w wybranej aptece, co daje pewność, że będzie on tam czekał i nikt go w tym czasie nie wykupi. W tym celu należy kliknąć przycisk „zarezerwuj” i poczekać na potwierdzenie rezerwacji od farmaceuty za pomocą wiadomości e-mail. Gdy taka wiadomość trafi na naszą skrzynkę pocztową, możemy udać się do apteki po odbiór leku, płacąc na miejscu.

Dlaczego warto korzystać z KtoMaLek.pl?

Warto wiedzieć, że KtoMaLek.pl to nie tylko wyszukiwarka, a serwis zdrowotny, dający użytkownikom dostęp do szerokiej bazy wiedzy o lekach i zdrowiu. Znajdziemy tu ulotki dostępnych w aptekach leków, wraz z wszystkimi informacjami dotyczącymi składu, dawkowania i możliwych działań niepożądanych, które podane są w przejrzystej formie. Co więcej, w serwisie dostępna jest także baza interakcji, w której użytkownicy mogą sprawdzać interakcje między lekami lub lekami i żywnością. W serwisie znajduje się także aktualna lista leków refundowanych, w tym również darmowych leków dla seniorów oraz wykaz leków trudno dostępnych.

Nową funkcjonalnością w serwisie jest platforma Zapytaj Farmaceutę, na której użytkownicy mogą anonimowo zadawać pytania farmaceutom. To wygodne rozwiązanie, gdy mamy wątpliwości co do działania leków diabetologicznych, realizacji e-recepty lub interakcji między stosowanymi lekami. W tym miejscu użytkownicy otrzymają fachową pomoc.